Firma Väderstad predala svoje 5000. Tempo

Na veľtrhu Agritechnica 2019 odovzdal Väderstad, švédska firma špecializujúca sa na obrábanie pôdy a technológiu sejby, vysokorýchlostnú sejačku Tempo V 12 Stafanovi Kürbsovi z farmy Kürbs v Apolde, blízko Weimare. Jeden z majiteľov firmy Väderstad a "otec" mnohých inovácií, Crister Stark, bol tiež prítomný pri odovzdávaní.

Tempo sa vyrába vo firme Väderstad vo Švédsku od roku 2012. Od apríla 2017 si Tempo drží svetový rekord v rýchlosti cez 20 km/h (502,05 ha za 24 hodín) v sejbe kukurice.

 

 

Sme natoľko spokojní, že chceme znovu presne rovnaký stroj

 Stefan Kürbs riadi farmu v Apolde, Thuringia, spoločne so svojím otcom Ullim. Majú 350 ha vlastnej poľnohospodárskej pôdy. Okrem toho obrábajú ďalších 1200 ha pôdy. Na jar 2018 sa rozhodli, že si kúpia svoje prvé 12-riadkové Tempo. "Rozsah použitia stroja Tempo je veľmi široký. Používame ho na mnoho rôznych plodín: cukrovú repu, slnečnicu, kukuricu, sóju a repku. Veľká rýchlosť stroja Tempo je pre nás dôležitým aspektom, rovnako ako vysoká presnosť“, vysvetľuje 31-ročný Stefan Kürbs. "Dosahujeme vysokú účinnosť - medzi 5 a 6 ha za hodinu - s každou plodinou. A kvôli tomu, aké je Tempo spoľahlivé, sme si teraz zaobstarali druhé - presne rovnaký model!

 

 

 

Držiteľ svetového rekordu zásadne mení sejbu kukurice. "Vďaka patentovanej technológii PowerShoot pracuje náš sejací stroj veľmi presne. To zahŕňa vzdialenosť medzi jednotlivými semenami a hĺbku semena. Rýchlosť je veľmi vysoká - až 18 km / h. To sú pre našich zákazníkov dôležité kritériá pri kúpe stroja, pretože profesionálne poľnohospodárstvo je o maximálnej účinnosti "hovorí Maximilian Von Künsberg manažér marketingu firmy Väderstad. Na veľtrhu Agritechnica prebehlo 12. novembra 2019 symbolické odovzdávanie na stánku Väderstad. Dodanie stroja prebehne v marci: "Nový stroj Tempo bude dodaný presne včas na siatie cukrovej repy",teší sa Stefan Kürbs na dvojitú silu Väderstad na svojej farme.

 

 

 

Viac modelov, väčší výkon, optimálny komfort obsluhy

CLAAS predstavuje novú sériu teleskopických manipulátorov  SCORPION vyvinutú v spolupráci s firmou LIEBHERR

Harsewinkel, november 2017. Dobre osvedčené modely SCORPION od spoločnosti CLAAS už dlhé roky zvyšujú funkčnosť teleskopickej techniky. CLAAS teraz predstavuje úplne novú sériu SCORPION, ktorá bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Liebherr. Nové modely SCORPION ponúkajú väčšiu manipulačnú výkonnosť vďaka zvýšenej zdvíhacej kapacite a novým vyspelým systémom asistencie vodiča, zlepšenému komfortu a efektivite vodiča spolu so zvýšenou bezpečnosťou a spoľahlivosťou. Tieto výhody vyplývajú zo širokej škály nových funkcií, ako je DYNAMIC POWER pre riadenie motora, nový SMART LOADING systém asistencie pre vodičov pre jemné ovládanie pracovnej hydrauliky a ochranu proti preťaženiu, plne automatickú parkovaciu brzdu, tzv. “CRAB STEERING“ riadenie ako štvrté riadenie a úplne novú konfiguráciu kabíny.

Pokračovať v čítaní

Nové meracie zariadenia pre seno / siláž / slamu a obilie

Nové meracie zariadenia pre seno / siláž / slamu a obilie.

Pri profesionálnom obchodovaní so slamou a pri skladovaní sena zohráva rozhodujúcu úlohu obsah vlhkosti. Presná hodnota poskytuje potrebný základ pre stanovenie kvality a pre skladovanie. Pre nadchádzajúcu zberovú sezónu ponúka spoločnosť CLAAS prepracovanú ponuku meracích prístrojov.

Pokračovať v čítaní


AGROTIM spol. s r. o.

Komárovská 138
Zemplínska Nová Ves - Zemplínsky Klečenov 076 16

Tel.: 056/ 679 86 20
Tel./Fax: 056/ 679 86 88
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Copyright © 2018 AGROTIM spol. s r.o. Všetky práva vyhradené.