Viac modelov, väčší výkon, optimálny komfort obsluhy

CLAAS predstavuje novú sériu teleskopických manipulátorov  SCORPION vyvinutú v spolupráci s firmou LIEBHERR

Harsewinkel, november 2017. Dobre osvedčené modely SCORPION od spoločnosti CLAAS už dlhé roky zvyšujú funkčnosť teleskopickej techniky. CLAAS teraz predstavuje úplne novú sériu SCORPION, ktorá bola vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Liebherr. Nové modely SCORPION ponúkajú väčšiu manipulačnú výkonnosť vďaka zvýšenej zdvíhacej kapacite a novým vyspelým systémom asistencie vodiča, zlepšenému komfortu a efektivite vodiča spolu so zvýšenou bezpečnosťou a spoľahlivosťou. Tieto výhody vyplývajú zo širokej škály nových funkcií, ako je DYNAMIC POWER pre riadenie motora, nový SMART LOADING systém asistencie pre vodičov pre jemné ovládanie pracovnej hydrauliky a ochranu proti preťaženiu, plne aickú parkovaciu brzdu, tzv. “CRAB STEERING“ riadenie ako štvrté riadenie a úplne novú konfiguráciu kabíny.

Prehľad modelov

SCORPION

 

635

732

736

741

1033

746

756

Zdvíhacia sila

t

3.5

3.2

3.6

4.1

3.3

4.6

5.6

Výška zdvihu

m

6.13

6.93

6.93

6.93

9.75

7.03

7.03

Pracovná hydraulika
(gear pump /
load sensing)

l/min

106/160

106/160

106/160

106/160

106/160

–/200

–/200

Výkon
(ECE R120)

kW/
hp

100/136

100/136

100/136

100/136

100/136

115/156

115/156

Pohon

 

VARI-POWER

VARI-POWER

VARI-POWER

VARI-POWER

VARI-POWER

VARI-POWER

VARI-POWER PLUS

 

Lepšia výkonnosť pri manipulácii

Všetky nové modely SCORPION sa vyznačujú zdokonalenou pracovnou hydraulikou a zvýšenou nosnosťou od 3,2 do 5,6 t, čo umožňuje optimálny výkon a produktivitu práce vďaka rýchlemu cyklu. Od decembra 2018 bude k dispozícii najväčší model SCORPION, ktorý bude spĺňať najvyššie nároky na obsluhu, s nosnosťou 6 t a výškou zdvihu 9,0 m. Ďalším významným zlepšením v novej sérii je vysokovýkonný pohon, ktorý zaručuje mimoriadne pohodlné a presné manévrovanie. Osvedčená hydrostatická prevodovka VARIPOWER alebo VARIPOWER PLUS má tri virtuálne rýchlosti, ktoré sa dajú ľahko ovládať pomocou joysticku. Bezpečnosť a komfort vodiča sú zaručené pomocou elektrohydraulickej parkovacej brzdy, ktorá sa aicky aktivuje, ak vodič opustí sedačku, stroj sa zastaví alebo motor vypne. Keď vodič stlačí pedál plynu v určenom smere, parkovacia brzda sa aicky deaktivuje. Rovnako ako v predchádzajúcich modeloch, všetky modely sú vybavené dieselovými motormi Deutz, ktoré vyvíjajú až 156 koní (115 kW) a spĺňajú emisné normy Stage IV (Tier 4).

 

Nová koncepcia DYNAMIC COOLING

Súčasný systém prúdenia vzduchu bol vďaka novej koncepcii DYNAMIC COOLING ďalej optimalizovaný v novej generácii  SCORPIONU. DYNAMICKÉ CHLADENIE aicky reguluje otáčky ventilátora a zaručuje chladenie motora podľa požiadaviek bez ohľadu na prevádzkové podmienky. Vzduch je nasávaný vpredu kapoty a preteká okolo motora pred opustením motorového priestoru v zadnej časti stroja. Systém reverzného ventilátora funguje taktiež aicky, na základe nastavení, ktoré si prevádzkovateľ zvolil. Pri prácach v mimoriadne znečistených podmienkach môže obsluha kedykoľvek manuálne obrátiť ventilátor po stlačení tlačidla.

Viac modelov pre každú aplikáciu

CLAAS má teraz stroj pre každú aplikáciu, pričom rozšíril produktový sortiment o nové modely SCORPION 741 a 1033. SCORPION 741 je kompaktný, ľahko ovládateľný  všestranný model s nadpriemernou zdvihovou kapacitou nad 4,0 t. SCORPION 1033 bol vyvinutý pre oblasti, kde je potrebný obzvlášť dlhý dosah. Napríklad pri výške zdvíhania 9,75 m sa balíky ľahko stohujú vo väčších výškach a nakladacie práce sa môžu vykonávať v skladoch obilia.

Osvedčený nosič náradia

Rovnako ako u všetkých strojov v sérii, obidva modely sú vybavené osvedčeným a robustným rýchloupínacím nosičom náradia SCORPION, ktorý je kompatibilný so staršími náradiami z predchádzajúcich strojov SCORPION. V novej sérii je teraz k dispozícii bočný stabilizátor pre teleskopické rameno pre modely 1033 a 741 až 635. Táto dodatočná podpora poskytuje ešte väčšiu stabilitu a ochranu stroja, keď práca zahŕňa významné vysunutie ramena. Pre podniky, v ktorých požiadavky na teleskopický manipulátor nebudú tak vysoké, sú k dispozícii aj základné modely na úrovni “entry-level“ bez VARIPOWER, okrem Nemecka.

Odbornosť spoločnosti Liebherr

Pri vývoji nových modelov čerpala spoločnosť CLAAS z odbornosti špecialistov na stavebné stroje firmy Liebherr. Tento inovatívny rodinný podnik bude naďalej spolupracovať s firmou CLAAS na budúcich projektoch. Spolupracovali úž na vývoji inteligentného dizajnu šasi a kapoty pre nové modely SCORPION, ktoré zabezpečujú optimálnu viditeľnosť. Upínací bod teleskopického ramena je teraz umiestnený na podvozku nižšie, čo výrazne rozširuje zorné pole napravo a dozadu.

Rekonštrukcia kabíny

Kabíny v nových modeloch boli úplne prepracované a ponúkajú úplnú viditeľnosť 360 °. Všetky dôležité prepínače a ovládacie prvky boli zmysluplne usporiadané abyboli ľahko ovládateľné. Centrálne meracie / indikačné prístroje boli zoskupené na 3,5 "obrazovke, takže obsluha môže vidieť všetky dôležité informácie o stroji na prvý pohľad, ako napríklad rýchlosť, typ riadenia alebo úroveň hydraulického oleja. Od jari 2018 bude k dispozícii aj 7 "obrazovka, ktorá kombinuje všetky tieto funkcie.

SMART LOADING – kratší čas nakládky

Systém SMART LOADING v nových modeloch SCORPION kombinuje všetky systémy na zabezpečenie optimálneho využitia kapacity stroja a je vybavený aickou ochranou proti preťaženiu, aby sa zabezpečilo, že prevádzkové funkcie sú vždy dobre koordinované. Automatické vrátenie lopaty pre operácie nakladania s nastavenou polohou lopaty môže byť tiež zahrnuté ako voliteľná možnosť, ktorú obsluhy môže nastaviť stlačením tlačidla na joysticku. SMART LOADING tiež umožňuje jemné ovládanie pracovnej hydrauliky, aby bolo možné umiestniť na sebe naskladané tovary s väčšou presnosťou. Rýchlosť pracovnej hydrauliky sa dá ľahko znížiť pomocou prepínacieho spínača.

 

Optimálne otáčky motora pre všetky aplikácie

Nové modely SCORPION majú SMART ROADING a DYNAMIC POWER, tieto dva systémy na zabezpečenie optimálnej rýchlosti motora, a to na ceste aj počas prevádzky. Vylepšená funkcia SMART ROADING aicky nastavuje rýchlosť pri zrýchľovaní a po dosiahnutí maximálnej rýchlosti. Ak je potrebný nižší výkon, otáčky motora sa aicky znížia. V modeloch 756 a 746 DYNAMIC POWER reguluje otáčky motora na základe pohybov joysticku. Použitie obidvoch systémov v tandeme zaručuje pohodlnú jazdu vo všetkých aplikáciách, šetrí palivo a znižuje hluk.

Kontrolovateľné riadenie “krabieho“ chodu

Okrem štandardného predného riadenia, riadenia na všetky kolesá a režimu riadenia krabieho chodu sú nové modely SCORPION vybavené dodatočným štvrtý manuálnym  režimom krabieho chodu ako štandard. Na rozdiel od tradičného režimu riadenia krabieho chodu, v tomto režime je ešte stále možné riadiť prednú nápravu, ktorá ponúka určité výhody pre určité aplikácie, ako je napríklad zhutnenie okrajov žľabov alebo pohyb pri stenách budov. Okrem toho sú všetky nové teleskopické manipulátory k dispozícii s CLAAS TELEMATICS. Modely SCORPION 741 a 736 môžu byť tiež vybavené veľkými 500 pneumatikami, ktoré ponúkajú lepšiu stabilitu a zníženie tlaku na pôdu pri práci v teréne.


AGROTIM spol. s r. o.

Komárovská 138
Zemplínska Nová Ves - Zemplínsky Klečenov 076 16

Tel.: 056/ 679 86 20
Tel./Fax: 056/ 679 86 88
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Copyright © 2018 AGROTIM spol. s r.o. Všetky práva vyhradené.